Pohovka z paliet od nášho fanúšika (Fotopostup)

Pridal admin dňa June 9, 2014


Nádherná pohovka z paliet sa podarila nášmu fanúšikovi, ktorý sa inšpiroval aj našimi nápadmi. Ďakujeme mu za fotky s postupom. 

Cena tejto pohovky je cca 300 eur. Poskytol nám celý zoznam vecí, ktoré potreboval, aj s cenou.

Potreboval som:

- Palety 60€
- Šróby, kolieska, nožičky 28€
- Farba 40€
- Molitan plus výplň do vankúšov 53€
- Látky na obliečky a vankúše, zips, gombíky a práca krajčírky 110€
- Igelit na zakrytie 7€ - Inšpiroval som sa poďla tohoto návodu - Megavankúš plný vody

Robil som to v podstate týždeň. Pocit keď som položil posledný vankúš, sadol si a vychutnal dobrý pocit...na nezaplatenie

Cena dokopy 298 Eur. 

Postup:

Zdravíčko. Pri výbere paliet treba hľadať také, ktoré majú tie "kocky" medzi doskami z dreva..nie z drevotriesky stlačenej, inak to nenatrete. Ak to bude vonku a nebude to pod strechou, treba to dať na nožičky alebo kolieska, aby sa neznehodnotil spodok a podľa návodu, ako urobiť igelitový vankúš s vodou (Návod) som si zvaril ochrannú fóliu na celé sedenie. Ak to bude niekto natierať, tak ja som natieral len časti, ktoré sú viditeľné, jedine stôl som natieral komplet celý. Ušetrite aj čas aj farbu. Vybrať si schopné palety,  potom prebrúsiť vrch paliet, resp. vonkajšie strany, ktoré je vidno. Potom začína najhoršia vec, maľovanie. Ja som maľoval 2x a hlavne vonkajšie strany ktoré vidno. Keď už bude namaľované a vyschnuté, môže sa začať skladať do daného tvaru a spájať. Odporúčam spájať čo najbližšie miesta, kde bude to sedenie, lebo manipulácia v mojom prípade s 3mi paletami (x4) v kope nebola sranda.  Potom už len stačí dostajlovať. Pridať vankúše a môžte si užívať slnečné dni na obrovskom sedení, je to na nezaplatenie... teda zhruba za 300€ v mojom prípade. Molitan, vankúše, obliečky sú šité na mieru krajčírkou. Už chýba len sklo na stôl a bude veget... .Uf no hádam som napísal všetko... nakoľko to ani nieje také moc zložité... len sa do toho treba pustiť a nebáť sa.

Fotopostup
Ďakujeme Tomášovi Sajfa F. za rady a fotopostup.