7 skvelých trikov, vďaka ktorým budete mať vianočné vône po celom byte

Pridal admin dňa November 21, 2017

 

Vôňa citrusových plodov, zázvoru, vanilky či škorice je neodeliteľnou súčasťou Vianoc. Všetky tieto vône vytvárajú tamer magickú atmosféru. Predstavujeme vám 7 skvelých nápadov, vďaka ktorým budete mať doma počas Vianoc tú najkrajšiu vôňu.


1.

Voňavé sviečky - škoricová vôňa

Postačia vám sviečky, škorica a dekoračné predmety. Škoricu upevníme gumičkou a môžete si vychutnávať jemnú vôňu.


2.

Voňavé sviečky - pomarančová vôňa

Počas vianočných sviatkov sú pomaranče takmer v každej domácnosti. Odpad (kôru) z nich môžete využiť tak, že ju vyberiete lyžicou, ponapichujete do nej klinčeky, vyrežete otvor, vložíte sviečku a môžete si vychutnávať pomarančovú vôňu.


3.

Zmes vôni

Jednoduchý ale zaujímavý spôsob so zmesou sušeného ovocia, korenia a aromatických olejov. Môžete použiť sušený citrón, jablko, šišky, orechy, tyčinky škorice a iné. Pridajte všetko do fľaše, nakvapkajte aromatický olej najlepšie s vôňou škorice, pomaranča alebo borovice. Jemne premiešame, uzatvoríme a po niekoľkých hodinách otvoríme a relaxujeme pri príjemnej vôni.


4.

Voňavá girlanda

Ak chcete vytvoriť voňavú girlandu, postačia vám vysušené plátky pomaranča alebo citrónu. Tie navlečieme na ozdobné stužky a máme hotovo. Môžete pridať aj škoricu.


5.

Vôňa z hrnca

Pred tým, ako chcete rozvoniať celý byt, napríklad pred príchodom hostí, pridajte do hrnca vodu, pomarančové plátky, vanilku, zázvor, smrekové vetvičky a klinčeky. Akonáhle voda zovrie, znížte teplotu a nechajte ju pomaly odparovať. Samozrejme dbajte na bezpečnosť.

6.

Vôňa na báze soli

Na túto metódu budete opäť potrebovať pomaranč. Rozkrojíme ho na polovicu. Soľ zmiešame s aromatickým olejom a položíme ju na pomaranč.

7.

Borovicové šišky

Šišky vložíme do rúry pri teplote 200 stupňov a necháme ich tam pol hodinu. Vysušené šišky vyberieme, necháme vychladnúť a dáme ich do uzatvárateľného vrecúška, do ktorého nakvapkáme obľúbený aromatický olej. Necháme týždeň odležať.

Zdroj: Takprosto