Krásny 45 metrový drak zo živého plota

Pridal admin dňa May 28, 2014
Kategória: Záhrada, Umenie


Anglického záhradníka Johna Brookera (75) už unavovalo pozerať sa na obyčajne ostrihaný živý plot z okna kuchyne a tak sa rozhodol ostrihať ho na 45 metrov dlhého a 3 metre vysokého "živého" draka. To, čo sa mu podarilo vytvoriť je fascinujúce.

John Brooker žije v prístavnom mestečku Kings´ Lynn v anglickom mestečku Nolfolk. Jeho inšpiráciou bol nielen Ďaleký východ, kde sa John stretol so svojou manželkou, ale aj jeho zážitky z armády v Malajzii, kde takýto draci sú veľmi populárni.

Vytvoriť túto krásu mu trvalo 13 rokov. Tento živý plot sa stal veľkou atrakciou a priťahuje pozornosť mnohých chodcov. Na tvorbu takéhoto živého plota používal elektrické nožnice, no neskôr iba obyčajné, pomocou ktorých tvoril detaily. Drak má veľkú hlavu so špicatými zubami, obrie krídla a šesť nôh s pazúrami. Udržiavanie dračieho živého plota je náročné. Každé dva až tri týždne strávi John až 3 dni strihaním, aby si drak udržal svoju formu.

Jeho susedia ho obdivujú, pretože v 75 rokoch svojho života dokáže vyliezť na skoro dvojmetrový rebrík, aby ostrihal aj vrchné časti.

 Zdroj: bbc.com

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme ak nás podporíte