Kreatívny nápad, ako pomôcť psíkom z útulku nájsť si rýchlejšie svoj domov

Pridal admin dňa May 28, 2014
Kategória: Umenie

 

Dobrosrdečná umelkyňa a fotografka maďarskej národnosti Sarolta Ban, vytvára neskutočné fotky psíkov z útulku, aby si skôr našli domov.

Vytvorila tak projekt s názvom "Pomáhať psíkom s obrázkami".

Špecializuje sa na surrealistické fotografické kompozície, ktoré sa snažia dotknúť duše každého človeka. Jej hlavným cieľom bolo nájsť pre psíkov z ulice nových majiteľov, ktorí im poskytnú plnú starostlivosť a hlavne lásku. Začala zbierať fotky psíkov z útulkov z celého sveta a pre každého sa snažila vytvoriť originálny portrét. Tieto nádherné portréty predáva ľuďom, ktorí si osvoja psíka a časť výťažku z predaja každej snímky venuje útulku.

Ako sama hovorí, opustené psy majú naozaj veľmi malé šance dostať sa z útulku a preto práve tieto fotky im pomôžu nájsť nového majiteľa. Jej schopnosti sú naozaj úžasné a boli skutočne aplikované na vynikajúcu vec. Neváhajte a pozrite si fotografie pred a po úprave.

Tanya

Tento psík bol na ulici celý život, 7 a pol roka. Našli ju keď mala 6 mesiacov opustenú v New Yorku, kedy ju odviezli do útulku a postarali sa o ňu.

Tucker

Tento psík nikdy nechodil na vodítku, až kým si ho neosvojila rodina z Northwoodu. Adoptívna rodina ho naučila všetko to, čo predtým nevedel.

Bouder

Je starší kastrovaný psík, ktorý má veľa energie a potrebuje veľký dvor na behanie a hranie sa. Rodina, ktorá si ho osvojila sa veľmi teší, že ho má.

Petti 

Táto sučka je jedným z troch súrodencov, ktorá skončila na ulici.

Sami 

Krásny, citlivý a mladý psík, ktorý je veľmi známy pre svoje akrobatické triky. Je veľmi poslušná a hravá. Skončila v útulku Jurmilla. Je to veľmi mladá sučka, ktorá sa rýchlo učí novým veciam a rada by si našla tých správnych majiteľov, kde by sa cítila bezpečne.

Jasmine

Psík, ktorý sa rýchlo spriatelí s ľuďmi, má rada pohladenie a lásku. Patrí medzi strážnych psíkov, ktorý sú skutočným opatrovníkom svojich majiteľov.

Meiko 

Psík bol zachránený z týraného domu a majiteľ ho neskutočne miluje. Vzhľadom k tomu, že bol týraný je veľmi plachý a nerád sa spoznáva s novými ľuďmi, hlavne s chlapcami a dospelými mužmi. Ak sa už s niekým spriatelí, je veľmi milý a prítulný.

Ringo 

Narodil sa na ulici a bol zachránený na 40-ty deň svojho života. Bol zachránený spolu s jeho dvoma bratmi. Teraz má Ringo 7 mesiacov a stále čaká na rodinu. Bol očkovaný a vykastrovaný, je hravý, prítulný a plný energie.

Zé a Phebo 

Zé je dvojročný krásny, veľmi veselý a inteligentný psík, ktorý sa narodil neplánovane. Jeho matka mala byť vykastrovaná, no veterinár dospel k záveru, že vykastrovaná byť nemôže, keďže už čakala malého Zé. O tri mesiace na to, ako sa narodil Zé, mala ďalších dvoch psíkov, Toma a Floru. Phebo je kastrovaný, vemi pokorný a poslušný psík. Má rada ľudí a čaká na domov, kde sa bude cítiť bezpečne.

Zdroj: Boredpanda

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme ak nás podporíte