Jahodovo-čokoládový dezert - Japonské knedlíčky

Pridal admin dňa November 3, 2014
Kategória: Recepty

 

Japonské knedlíčky sú veľmi populárne a veľmi chutné. Sú jednoduché na prípravu, ale dajú sa zakúpiť aj v rôznych supermarketoch a hypermarketoch. Plnené sú rôznymi ingredienciami, ale najchutnejšie sú hádam tie sladké - jahodovo-čokoládová plnka. Japonské špecialitky sa podávajú so sójovou omáčkou, ale v súvislosti s ovocím a sladkým to nejde dokopy, preto lepšou variantou je redukcia z balzamika.

Na prípravu budeme potrebovať:

⇒ 1/2 hrnčeka balzamika,
⇒ 1/4 šálky hnedého cukru + 2 lyžice,
⇒ 500 g jahôd,
⇒ 2 lyžičky čerstvej citrónovej šťavy,
⇒ 1 šálka tmavej čokolády,
⇒ 24 ks wonton wrappers - môžeme si ich pripraviť aj doma a to nasledovne: 2 šálky hladkej múky, 1 vajíčko, 3/4 ČL soli, 1/3 šálky vody - všetko spolu spracujeme na hladké cesto a vyvaľkáme z neho veľmi tenký plát. Následne nakrájame na tenučké štvorce a vo vode uvaríme, nie úplne do mäkka.


POSTUP:

Balzamiko si v hrnci zmiešame s hnedým cukrom a privedieme do varu. Varíme dovtedy, kým sa nám balzamiko zredukuje. Necháme vychladnúť.

Jahody si nakrájame na menšie kúsky a pokvapkáme ich citrónovou šťavou a 2 lyžicami hnedého cukru.

Na plátok wonton wrappu si naukladáme jahody, na ne dáme lupienky tmavej čokolády. Palec si namočíme do vody a potrieme kraje wonton wrappu, takto sa Vám plátok zalepí. Oproti sebe stojace rohy zlepíme. Pracujeme rýchlo, aby kraje nestihli vyschnúť.

Na panvicu si dáme olivový olej a bruškom nadol položíme wonton wrappy. Osmahneme cca 2-3 minúty. V druhom hrnci máme pripravenú studenú vodu a hneď ako vyberieme knedlíčky z oleja ich umiestnime do vody. Prikryjeme ich pokrievkou a necháme cca 3-4 minúty pariť. Dávame pozor, lebo olej a voda sa nemajú radi. Bude to prskať, preto máme na ruke ochrannú rukavicu.

Podávame s redukciou z balzamika.

Hotová mňamka! Dobrú chuť!

Zdroj: pixel-whisk