Zubná pasta nielen na čistenie zubov. Prinášame Vám 10 užitočných spôsobov jej využitia!

Pridal admin dňa June 22, 2017
Kategória: Tipy a triky

 

Zubná pasta je súčasťou každej domácnosti.Pre veľa z nás je nemožné si predstaviť svoj život bez ranného a večerného rituálu čistenia zubov. Zhromaždili sme pre Vás 10 najužitočnejších a zaujímavých nápadov pre neobvyklé použitie zubnej pasty. Stane sa nepostrádateľným pomocníkom vo Vašej lekárničke aj v domácnosti.

5 TIPOV POUŽITIA ZUBNEJ PASTY NA ZLEPŠENIE ZDRAVIA

1.

Pri liečbe herpesu

Herpes je nielen zdravotný, ale aj estetický problém. Zubnú pastu aplikujeme na postihnuté miesto, tá totiž vysušuje pokožku a vytvára suchý film cez ranky na perách vďaka čomu herpes rýchlo schne a zmizne.

2.

Pre rýchlu liečbu rán a modrín

Pri malých tržných ranách pomáha zubná pasta pozastaviť krvácanie a urýchľuje čas hojenia. Pokiaľ sa jedná o hematóm alebo modrinu už malé množstvo zubnej pasty pomáha rýchlejšiemu vstrebávaniu modrín.

3.

Pomoc pri zažltnutých nechtoch

Ak Vaše nechty rýchlo žltnú z rôznych lakov, skvelým riešením je použitie bieliacej zubnej pasty. Naneste ju na postihnuté nechtové lôžka a pomocou zubnej kefky niekoľko minút čistite. Je to skvelý a osvedčený spôsob.

4.

Uhryznutie hmyzom

Ak Vás pohrýzol komár poprípade iný bodavý hmyz a momentálne nemáte po ruke masť/gél po uhryznutí môžte na miesto uhryznutia aplikovať trochu zubnej pasty. Odstraňuje opuchy a zmierňuje svrbenie.

5.

Akné

Aplikácia zubnej pasty je starý osvedčený trik. Zubná pasta sa dokáže vysporiadať s obrovským podkožným akné lepšie, ako kyselina salicylová. Ak pociťujete, že sa tvorí vyrážka aplikujte na dané miesto zubnú pastu - zastavuje zápalový proces. Ak chcete odstrániť už veľké zrelé vyrážky naneste zubnú pastu na postihnuté miesto na celú noc. V dopoludňajších hodinách budú oveľa menšie.

 5 TIPOV POUŽITIA ZUBNEJ PASTY V DOMÁCNOSTI

1.

Čistenie panvice

Ak používate liatinové panvice pravdepodobne čelíte problému so sadzou a hrdzou. Na znečistený povrch naneste zubnú pastu, nechajte pôsobiť po dobu 30 sekúnd. Špongiou očistite a čistú panvicu máte zaručenú.

2.

Zahmlené sklá

Zahmlenie skiel pri potápaní zažilo určite mnoho ľudí. Použitie zubnej pasty je skvelým spôsobom, ako bojovať proti tomuto javu. Nanesieme malé množstvo zubnej pasty na každý objektív a jemne pretrieme pretože abrazíva (brúsne látky, ktoré čistia a leštia povrch zubu) môžu poškriabať povrch. Následne opláchneme vodou.

3.

Bielenie kože

Bieliacie vlastnosti pasty slúžia k obnoveniu bielej farby tenisiek. Jednoducho naneste pastu na znečistenú obuv, jemne vmasírujte a máte hotovo.

4.

Čistenie kovových častí

Leštiace vlastnosti zubnej pasty môžu byť použité nielen na zuby, ale aj v domácnosti. Pomocou nej môžme dokonale vyleštiť chrómované povrchy, drezy, vodovodné batérie.

5.

Odstránenie zápachu

Nepríjemný zápach cesnaku, rýb, cibule a ďalších dráždivých potravín môže preniknúť do kožných buniek. Znečistené ruky a prsty stačí premyť zubnou pastou. Tá účinne odstrání všetky stopy po zápachu.