Ako sa starať o muškáty čo najlepšie, aby sa vám odmenili bohatými žiariacimi kvetmi

Pridal admin dňa April 19, 2016
Kategória: Tipy a triky

 

Aj vy obdivujete niektoré balkóny alebo terasy, ktoré sú obsypané krásne kvitnúcimi muškátmi? Vypestujte si aj vy na svojom balkóne či terase krásny muškátový raj. 

Pestovanie muškátov (pelargónií) nie je vôbec zložité. Sú to nenáročné rastliny, ktoré sú vysoko odolné voči rôznym chorobám a škodcom, preto sú častou ozdobou balkónov alebo terás. Tajomstvom vypestovania krásne kvitnúcich muškátov je skryté iba v komplexnej starostlivosti. Hnojenie je prvoradé ak chcete mať ukážkovú muškátovú nádheru vo svojom črepníku. 

Na kvitnutie má priaznivé účinky fosfor, preto hľadajte hnojivá s vysokým obsahom fosforu a taktiež si na obale hnojív všímajte obsah dusíka. Mal by byť čo najnižší, pretože môže zastaviť kvitnutie. Vynikajúcim domácim hnojivom pre muškáty je roztok z vody a jódu. 1 liter vody a 1 kvapka jódu. Poriadne rozmiešame a môžeme hnojiť. Hnojivo aplikujeme iba na vnútorné steny črepníka a to v objeme 50 ml pri každej zálievke. Zbytočne to s týmto hnojivom nepreháňajte (neprekračujte 50 ml), aby ste nespálili korene muškátov. 

Po takomto zalievaní vám budú muškáty neustále kvitnúť. Kvety budú bohaté a krásne. Ak máte aj vy nejaký trik na krásne kvitnúce muškáty, určite sa s nami o svoj grif prostredníctvom komentára podeľte :)

Ukážky krásnych muškátových balkónov:


Zdroj: Malakuhinjica