10 jednoduchých trikov ako znova oživiť svoje staré oblečenie a zachrániť jeho funkčnosť

Pridal admin dňa April 18, 2017
Kategória: Tipy a triky

 

Určite aj vy doma v skrini máte zopár kúskov, ktoré ste už roky nevytiahli z poličky alebo nestiahli z vešiaka a neobliekli ich. Staré rifle, ktoré už navsiakli všetky možné pachy, staré tričká, ktoré nosením zožltli alebo ste zo skrine vybrali práve nový kúsok a ten ste zašpinili make-upom v okolí goliera. Pozrite si zopár trikov, ktorými si pomôžete a staré oblečenie tak môžete opätovne vynosiť, pretože stará klasika, aj v oblasti módy, sa vracia. 


 

1. Odstráňte staré pachy z riflí, ktoré ste už nevytiahli zo skrine zopár rokov. 

- rifle dáme do plastového vrecka a odložíme ich do chladničky. Necháme ich v chladničke celú noc, tá pohltí pachy a následne rifle klasickým spôsobom operieme. 

2. Zbavte sa škvŕn z oblečenie v oblasti podpazušia alebo v okolí goliera.

- žĺté škvrny v oblasti podpazušia sa zbavíte jednoduchým spôsobom. Použiť môžete jedlú sódu alebo citrónovú šťavu. Rub strany oblečenia potrieme citrónovou šťavou alebo jedlou sódou, ktorú sme si rozmiešali v troške vody a necháme pôsobiť niekoľko minút. Následnej opláchneme pod tečúcou vodou a dáme oprať klasickým spôsobom.

3. Zbavte sa škvŕn z oblečenia, ktoré ste spôsobili tuhým deodorantom alebo antiperspirantom.

- tuhý deodorant alebo antiperspirant necháva na oblečení nepekné biele fleky, ktoré sú praním ťažko odstraniteľné. Jednoduchým spôsobom sa ich však vieme zbaviť. 1/4 šálky vody rozmiešame s jedlou sódou. Jedlej sódy pridáme toľko, aby nám vznikla hustá pasta, ktorú natrieme na škvrnu a necháme pôsobiť jednu hodinu. Potom miesto opláchneme studenou vodou a potom klasickým spôsobom operieme.

4. Je vaše obľúbené tričko prepotené, ponáhľate sa a nemáte čas, kým sa vyperie a vyschne? Poznáme jeden trik, ktorý zaručene pomôže.

- vyskúšajte odstrániť pot z oblečenia pomocou vodky a vaše obľúbené tričko bude opäť nositeľné, samozrejme na určitý časový okamih. Vodkou postriekame znečistené miesta a necháme ju zaschnúť. Vodka pohltí pachy a zabije baktérie, ktoré tento zápach spôsobujú.

5. Jednoduchý spôsob ako odstrániť make-up z oblečenia. 

- nie jednej žene sa stalo, že pri maľovaní sa nejakým nedopatrením dostal make-up na naše oblečenie a museli sme sa prezliecť. Klasické pranie zvyčajne make-up neodstráni, preto siahnite po pene na holenie. Naneste ju na znečistené miesto, chvíľu počkajte a potom ju vodou zotrite. Klasickým spôsobom potom operieme a make-up určite pôjde dole.

6. Aj lak na vlasy dokáže odstrániť škvrny, ktoré vznikli od rúžu. 

- nielen make-up vie urobiť neplechu na oblečení, ale aj klasický červený rúž. Lak na vlasy dokonalo odstráni tieto škvrny, bez toho, aby sa farba rozmazala po celom oblečení. Lak nastriekame na znečistené miesto, necháme pôsobiť niekoľko minút a potom klasickým spôsobom oblečenie operieme. 

7. Obľúbeným okuliarom sa uvoľnili šrúbky a padajú z očí? 

- okuliare sa zvyčajne roztiahnu vplyvom slnečných a horúcich dní alebo si na ne dokonca sadnete, prípadne ich nejakým iným spôsobom ohnete. Jednoduchý a skvelý trik spočíva v tom, že kĺb okuliarov potriete priesvitným lakom. Ten dočasne utesní vaše okuliare, aby vám nepadali z hlavy. 

8. Uvoľnuje sa vám gombík na košeli a nechcete ho stratiť?

- odtrhnuté gombíky na košeli nepôsobia príliš elegantne. Preto, ak už vidíte, že gombík sa trhá a chcel by odpadnúť, použite ako prvú pomoc priesvitný lak na nechty. Potrite povrch gombíka aj s niťou a dočasne tak zabránite odpadnutiu. 

9. Ako poskytnúť prvú pomoc semišovým topánkam?

- lodičky, zimná obuv, šľapky, tramky, botasky.... dnes už sa všetko vyrába aj zo semišu. Ak ste ten typ človeka, ktorý zakopne alebo ošúcha svoju obuv prvý deň, čo tie topánky kúpi, tak máme pre vás dobrú správu. Semišové topánky viete zachrániť pílnikom na nechty. Opatrne dané miesta prebrúste a topánky budú ako nové. 

10. Tréningové topánky/botasky ako nové z ochodu. 

- biele podrážky viete vyčistiť pomocou jedlej sódy úplne dokonalo. Z vody a jedlej sódy si pripravíme pastu, ktorú pomocou zubnej kefky nanesieme na znečistené miesta na obuvi a opatrne ich vyčistíme. 

Zdroj: Toftiaxa