Kakaovo-kokosové rezy

Pridal admin dňa September 27, 2014
Kategória: Recepty

 

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

500 g hladkej múky,
200 g masla alebo palmarinu,
60 g kr. cukru,
4 žĺtka,
1 balíček vanilkového cukru,
1 ČL jedlej sódy alebo prášku do pečiva,
3 PL kakaa,
50 ml oleja,
100 ml sladkej smotany.

Na prípravu plnky budeme potrebovať:

120 g masla alebo palmarinu,
200 g pr. cukru,
100 ml rumu,
200 g kokosu,
6 bielka.

Na prípravu polevy budeme potrebovať:

150 g horkej čokolády,
3 PL rastlinného oleja,
* džem (nemusí byť) - na potretie cesta.


POSTUP:

V miske si vymiešame maslo s vanilkovým cukrom, kr. cukrom a žĺtkami. Postupne pridáme olej, sladkú smotanu, múku zmiešanú s práškom do pečiva (alebo jedlou sódou). Nakoniec primiešame kakao a poriadne spracujeme. Spracované cesto si rozdelíme na polovicu a necháme odležať minimálne pol hodinu v chladničke, aby sa s ním lepšie pracovalo.

Následne si cesto vyberieme, vyvaľkáme jednu časť cesta a uložíme ho na vymastený a múkou vysypaný plech na pečenie. Môžeme potrieť džemom, no kto nemá rád, nemusí. Najlepšie je použiť kyslý džem.

Pripravíme si plnku. Maslo s cukrom vymiešame do peny. Pridáme rum, kokos a vyšľahané bielka. Jemne vareškou premiešame.

Plnku navrstvíme na vyvaľkaný plát cesta, prikryjeme druhým plátom cesta a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 200 stupňov. Pečieme cca 20-25 minút.

Po upečení koláčik vyberieme a necháme vychladnúť. Pripravíme si polevu. Čokoládu nalámeme na kúsky a vo vodnom kúpeli roztopíme. Keď vidíme, že čokoláda sa topí, postupne po lyžičkách pridávame olej a miešame. Roztopenú čokoládu dáme preč z vodného kúpeľa a necháme mierne vychladnúť. Nalejeme na koláč a pekne uhladíme.

Polevu necháme stuhnúť, nakrájame na rezy a podávame.

Dobrú chuť!