Ako si vyrobiť disko helmu!

Pridal admin dňa July 20, 2014
Kategória: Tipy a triky

 

70te roky, diskotéková hudba, skvelé oblečenie.... Pamätáte si to ešte? Jednoznačne palec hore pre hitovky, ktoré vládli v tomto období. A čo tak mať diskoguľu na hlave? Pozrite si super nápad, ako si ju vyrobiť! Pozor však, nepoužívajte ju ako helmu na motorku, diskohelma je len súčasťou kostýmu, určeného na zábavu!

 

 Krok 1:

Zaobstaráme si obyčajné zrkadlové dlaždičky v tvare malej kocky. Mali by byť dostupné v Merkury Market alebo v obchodoch s kúpeľnovým materiálom. Taktiež si zoženie prilbu takého tvaru, ktorá nám najviac vyhovuje. Pripravíme si rezák na sklo a lepidlo.

Krok 2:

Zrkadlové dlaždičky si narežeme na pásiky.


Krok 3:

Keď máme nastrihané pásiky zo zrkadlových dlaždičiek, môžeme začať lepiť lepidlom dlaždičky na helmu. Najskôr si nalepíme kocky na zadnú stranu helmy a postupne ideme vyššie, až kým sa nebude dať pásik nalepiť cez celú helmu. Snažíme sa ich lepiť rovno, aby sme pekne došli k okrajom helmy.

Krok 4:

Pokračujeme ďalej s lepením. Dbáme na to, aby sme stále lepili rovno. Konečný efekt tak bude pekne úhľadný.

Krok 5:

Dokončíme vrchnú časť helmy.

Krok 6:

Dokončenie krajov je asi najnáročnejšia časť. Musíme si pekne rezákom na sklo narezať jednotlivé časti z kocky, aby sa pekne vošli do voľného miesta. Vyrezané kúsky si poriadne nalepíme tesno k okraju a v prípade, že má kúsok veľmi ostré hrany, prebrúsime ho. Vyzbrojte sa veľkou dávkou trpezlivosti, pretože to bude veľmi časovo náročné.

A hotovo!

Zdroj: instructables