Krémové orechovo-čokoládové rezy

Pridal admin dňa August 14, 2014
Kategória: Recepty

 

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

200 ml vody,
250 g kr. cukru,
160 g tmavej čokolády,
160 g jemne namletých vlašských orechov,
7 vajíčok,
3 PL strúhanky,
2 PL rumu,
1 balíček prášku do pečiva.

Na prípravu plnky budeme potrebovať:

2 vajíčka,
100 g pr. cukru,
1 tmavá čokoláda,
200 g masla alebo palmarinu,
nastrúhaná alebo roztopená čokoláda na polevu.


POSTUP:

V 200 ml vody si rozpustíme cukor. Keď nám voda s cukrom začne vrieť, pridáme nalámanú čokoládu a mleté orechy. Keď sa nám čokoláda rozpustí, odstavíme a počkáme, kým hmota vychladne.

V druhej miske si do strúhanky pridáme rum. Necháme postáť, aby ním strúhanka nasiakla. Bielka a žĺtka si oddelíme. Žĺtka pridáme do navsiaknutej strúhanky, poriadne spojíme, pridáme prášok do pečiva. Miešame dovtedy, kým nedostaneme krémovú hmotu.

Bielka si osobitne vyšľaháme do tuhého snehu. Pridáme do žĺtkovej hmoty a spojíme. Do takto spojenej hmoty pridáme vychladnutú čokoládovú zmes s orechami. Plech na pečenie si vymastíme tukom a vysypeme múkou alebo vystelieme papierom na pečenie, vylejeme cesto a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 160 stupňov cca 45 minút.

Kým sa nám pečie cesto, pripravíme si krém. Maslo s cukrom si vyšľaháme do peny. Nad parou si vyšľaháme vajíčka, pridáme čokoládu a necháme pekne spojiť. Spojenú čokoládu s vajíčkami necháme mierne vychladnúť a následne ju pridávame do vyšľahaného masla s cukrom.

Na upečený korpus si navrstvíme vyšľahaný krém. Vrch si ozdobíme rozpustenou čokoládou alebo posypeme čokoládovými hoblinkami, to už je na každom z nás.

Dobrú chuť!