Jednoduchý zákusok - MAČACIE OČI

Pridal admin dňa August 12, 2014
Kategória: Recepty

 

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

5 vajíčok,
4 PL kr. cukru,
2 a 1/2 PL kakaa,
1 PL polohrubej múky,
1 prášok do pečiva.

Na prípravu krému budeme potrebovať:

3 vajíčka,
150 g kr. cukru,
150 g čokolády (kvalitná čokoláda 70% a viac),
200 g masla,
4 banány.


POSTUP:

Bielka a žĺtka si oddelíme. Vymiešame si žĺtka s cukrom, následne pridáme kakao, múku a prášok do pečiva. V inej miske si vyšľaháme bielka na tuhý sneh a opatrne ich vmiešame do hmoty zo žĺtkov.

Plech na pečenie si vystlieme papierom na pečenie alebo ho vymastíme tukom a vysypeme múkou a vylejeme doň pripravené kakaové cesto. Pečieme pri 170 stupňoch vo vopred vyhriatej rúre cca 15 minút.

Upečené cesto si vyberieme z plechu na navlhčenú utierku a zrolujeme, a to tým spôsobom že každý kraj stočíme dovnútra. Takto stočené cesto necháme vychladnúť.

Kým nám cesto vychladne pripravíme si krém. Vajíčka, cukor a čokoládu si vyšľaháme nad parou až pokiaľ hmota nezhustne. Keď máme hmotu hustú, odstavíme a necháme prechladnúť. Do prechladnutej hmoty vmiešame maslo a pomocou mixéra poriadne vymixujeme až do peny. Takto pripravený krém si navrstvíme na upečené cesto a po bokoch si naukladáme celé banány.

Doplníme plnkou a zrolujeme kraje smerom do stredu. Vrch potrieme zvyšným krémom a necháme poriadne vychladiť v chladničke. Krájame na rezy a podávame.

 

Dobrú chuť!