Chcete mať krásnu nástennú maľbu, aj keď neviete maľovať? S týmto návodom to zaručene zvládnete!

Pridal admin dňa May 3, 2014
Kategória: Domácnosť, Tipy a triky

Chceli by ste krásnu maľbu na stenu, no neviete maľovať? Pozrite sa ako si s tým poradil tento mladík. S použitím projektora si dokážete namaľovať profesionálnu maľbu, s ktorou sa budete môcť pochváliť, že ste ju namaľovali vy.

Takto vyzerala stena predtým.

Na čiernobielu maľbu budeme potrebovať: 12mm a 2mm štetec, malý valček na väčšie plochy, čiernu farbu.

Ako štvrté budeme potrebovať projektor. Tu môže byť problém, keďže projektor nie je bežná vec do domácnosti a väčšina z vás ho mať pravdepodobne nebude. 

Ako piatú vec si potrebujeme vybrať fotografiu. V tomto projekte bola vybratá táto fotka.

Vytvoríme si čiernobielu verziu obrázka. Väčšina grafických a maľovacích programov to podporuje, takže by to nemal byť problém.

Obrázok si premietneme na projektore. Dajte pozor, aby bol obrázok v rozlíšení, aké podporuje projektor, pre čo najlepší výsledok.

Tu je celé to kúzlo. Vytvoríme si negatív z obrázka. Tento projektor to podporoval priamo. Ak budete mať projektor, ktorý túto funkciu nemá, spravte si negatív v počítači a premietnite si ho. Ako vidíte na obrázku, stačí len pekne zaplniť biele miesta s čiernou farbou.

Takto to vyzeralo počas maľovania. Doporučujeme začať so zložitejšími miestami.

Hotová maľba, ktorá trvala sedem hodín nepretržitého maľovania. Autor tohoto píše, že bol dosť unavený a ani nevedel, či bude výsledok stáť za to. Sám bol ale prekvapený, aký výsledok ho čakal. No posúďte sami. 

A ešte jedna fotka aj s autorom.