Ako opraviť nalomený necht pomocou sáčka od čaju

Pridal admin dňa November 8, 2015

 

Každá žena chce mať pekne upravené nechty. Niektoré máme rady dlhšie nechty a ich pestovanie nás stojí veľa námahy. Tvarujeme ich pilníkom, používame rôzne krémy na ochranu rúk a nechtov, striháme kožičku, dbáme na prísun vitamínov proti štiepeniu a lámaniu a v neposlednom rade dávame veľký pozor na to, aby sme ich nezlomili. No už sa určite stalo aj Vám, že v tom najnevhodnejšom okamihu sa nech zlomil alebo nadštiepil. Ako na to, aby ste nemuseli nadštiepený necht úplne odstrihnúť Vám ukážem v tomto príspevku. Budete potrebovať predmety, ktoré máte určite doma, tak nezúfajte a vyskúšajte necht zachrániť.

Budeme potrebovať:

- odlakovač
- odlíčovanie tampóny
- lepidlo na nechty
- čajový sáčok
- nožnice
- pinzeta
- pomarančové drievko alebo špajla
- pilník na nechty

Postup:

1.

Čajový sáčok nastriháme na veľkosť nechta. Najskôr celý necht dôkladne očistíme od nečistôt.

2.

Pilníkom jemne prejdeme celý necht, aby sme sa zbavili lesku, prejdeme celý povrch odlakovačom, ktorý sme naniesli na odlíčovací tampón. Odštiepený alebo nadlomený necht spojíme s lôžkom pomocou lepidla na nechty a necháme zaschnúť. Ak sa Vám nepodarí naniesť malé množstvo lepidla, prejdite miesto pilníkom a znova odlakovačom.

3.

Teraz nanesieme lepidlo v tenkej vrstve na celý necht (oblasť tesne pri koži a na bokoch necháme voľnú) a pinzetou položíme vystrihnutý "necht" z čajového sáčka. Pomocou pomarančového drievka čajový "necht" dôkladne prilepíme aj po bokoch (kraje čajového sáčka sa nesmú odlepovať). Pracujte precízne, aby ste nemali žiadne "vzduchové bubliny". Keď táto vrstva lepidla uschne, nanesieme ešte jednu a necháme zaschnúť. Zaschnutú, druhú vrstvu lepidla jemne pilníkom zarovnáme a môžete naniesť lak na nechty. 

Zdroj: Musicalhouses