Zachránené mladé prasiatko na kolieskách

Pridal admin dňa June 10, 2014
Kategória: Iné

 

Prasiatko, nazývané Leon Trotsky alebo "prasiatko na kolesách", ktoré pripučila vlastná matka a zapríčinila mu tak znehybnenie zadných nôh, zachránila zamestnankyňa austrálskej organizácie pre pomoc zvieratám. Hneď na prvý pohľad sa doň zamilovala a preto sa rozhodla pomôcť mu. Navrhla mu unikátne kolieska na zadné nohy, aby sa prasiatko mohlo pohybovať.

Organizácia sa snaží pomáhať zvieratám v núdzi, hľadá domovy hospodárskym zvieratám a poskytuje im plnú starostlivosť, až pokiaľ si nenájdu svoj domov.

Zamestnankyňa zachránila malé prasiatko v apríli 2014. Bolo veľmi mladé, malo približne 3 týždne. Jeho kosti boli veľmi mäkké a krehké. Záchrankyni však nechýbala odvaha a pustila sa do tvorenia hotového vynálezu. Vymyslela špecializovaný invalidný vozík pre prasiatko, ktorý bol vytvorený s cieľom umožniť mu pohybovať sa bez bolesti a zároveň umožniť jeho zraneným zadným nohám liečbu.

Leon Trotsky si získal mnoho fanúšikov a stal sa, žiaľ prostredníctvom svojho tragického príbehu a vďaka silnej vôli, veľkým príkladom pre každého. Musel prekonať mnoho prekážok, pretrpieť si ťažké chvíle, no zvládol to.

Zdroj: mymodernmet.com