Výborný trojfarebný koláčik

Pridal admin dňa January 21, 2015
Kategória: Recepty

 

Vynikajúci, šťavnatý zákusok, ktorý si všetci zamilujú. Chuť čerstvo pripravenej kávy s bielkovou náplňou a čokoládovou polevou je jednoducho neodolateľná! Mňamka!

Budeme potrebovať:

Cesto:

6 ks - žĺtka
250 g - kr. cukor
3 lyžice - voda
1 šálka - olej
100 g - polohrubá múka
2 lyžice - kukuričný škrob
1 bal. - prášok do pečiva
2 lyžice - kakao
6 ks - bielka
500 ml - uvarená čierna káva

Plnka:

2 lyžice - hladká múka
200 ml - mlieko
4 ks - žĺtka
4 lyžice - práškový cukor
1 bal. - vanilkový cukor
250 g - maslo

Biela plnka:

4 ks - bielka
250 g - kr. cukor
1/2 šálky - voda

Čokoládová poleva:

100 g - čokoláda
1/2 šálky - olej


 Postup:

1.

Žĺtka s cukrom vymiešame do peny, pridáme 3 lyžice vody, olej, múku zmiešanú s kukuričným škrobom a práškom do pečiva. Nakoniec pridáme kakao a premiešame. Bielka si vyšľaháme zvlášť na tuhý sneh a následne ich vmiešame do žĺtkovej hmoty.

2.

Takto pripravené cesto si navrstvíme na plech, ktorý sme si vystlali papierom a dáme zapiecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov cca 20 - 25 minút.

3.

Keď sa nám cesto upieklo, vyberieme ho z rúry a rozrežeme ho na polovicu. Jedno cesto vyberieme z plechu a druhé necháme v ňom. Cesto na plechu popicháme vidličkou a polejeme rozrobenou kávou. Necháme ho "napiť".

4.

Pripravíme si krém. 2 lyžice hladkej múky si pridáme do 200 ml mlieka. Rozmiešame, aby sme nemali hrudky, pridáme 4 ks žĺtka a 4 lyžice cukru spolu s 1 bal. vanilkového cukru. Varíme na miernom ohni, kým nám hmota nestuhne. Hustú hmotu odstavíme a necháme mierne vychladnúť. Do mierne vychladnutej hmoty pridáme maslo a za stáleho miešania ho rozpustíme.

5.

Pripravíme si bielu plnku. Vodu si dáme spolu s cukrom ohriať. Keď máme cukor rozpustený, odstavíme z ohňa a necháme mierne vychladnúť. Bielka si vyšľaháme na tuhú penu a postupne pridávame teplú vodu do bielkov a šľaháme. Vyšľaháme tuhú hmotu.

6.

Na nenamočený plát cesta si navrstvíme maslovú plnku, položíme namočený plát cesta, navrstvíme bielkovú plnku a polejeme rozpustenou čokoládou, do ktorej sme pridali olej. Necháme stuhnúť v chladničke.

Dobrú chuť!

Zdroj: Coolinarika