Umenie na pláži od Jamieho Harkinsa (10 veľkolepých 3D malieb)

Pridal admin dňa May 29, 2014
Kategória: Umenie


Jamie Harkins, talentovaný umelec a hudobník z Nového Zélandu v spolupráci s ďalšími známymi osobnosťami a umelcami, ako napríklad Lucia Lupf, David Rendu a Constanza Nightingale, vytvárajú úchvatné a očarujúce maľby do piesku na známych plážach po celom svete.

Pri tvorbe obrazov využívajú techniku známu ako anamorfóza - zámerné skreslenie pomerov výšky a šírky obrazu, čo znamená, že obraz je sám o sebe skreslený, ale z iného uhla pohľadu je dosiahnutý 3D efekt na 2D ploche. Znie to neuveriteľne, ale je to naozaj pravda!

Sám Harkins hovorí, že už videl mnoho obrazov nakreslených do piesku, ale stále to boli len obyčajné ploché tvary, a tak začal rozmýšľať, čo by tieto obyčajné tvary mohlo oživiť. Dospel k záveru, že oživením by mohol byť 3D pohľad, a tak sa pustil spolu so svojimi spolupracovníkmi umelcami do tvorby prvého obrazu, ktorý bol úspešný a bol akýmsi štartérom pri tvorbe ďalších neskutočných diel. To, že prichádzajúci príliv zničí jeho umelecké diela mu nevadí, pretože tvrdí, že všetko v živote je pominuteľné.