Rýchly nepečený zákusok s arašidami a kokosom

Pridal admin dňa July 22, 2014
Kategória: Recepty

 

Na prípravu budeme potrebovať:

750 ml plnotučného mlieka,
350 g kr. cukru,
3 balíčky vanilkového pudingu,
250 g masla,
500 g obyčajných sušienok,
100 g kokosovej múčky (strúhaného kokosu),
150 g pražených arašidov,
150 g podrvených vlašských orechov,
50 g brusníc,
2 PL kokosového oleja,
2 banány,
1 PL kakaa,
2 balíčky sušienok PiM´s (Čoko piškóty so želé).

 


POSTUP:

Mlieko s cukrom privedieme do varu, pridáme pudingy a miešame, až kým sa nevytvorí hustá hmota, ktorú necháme poriadne vychladiť. S mixérom rozmiešame maslo na penu, do ktorej postupne pridávame vychladnutý puding. Mixérom krásne spojíme oba suroviny do krémovej hmoty. Do tejto hmoty pridáme rozdrvené sušienky a zmiešame.

 

Zmes si rozdelíme na 4 časti. Do prvej si pridáme kakao. Do druhej kokos, do tretej orechy a do štvrtej si pridáme rozdrvené arašidy.

Brusnice, kokosový olej si spolu zmiešame a necháme postáť. Okrúhlu formu na pečenie si vyložíme papierom na pečenie. Na papier na pečenie si navrstvíme plnku s kakaom, naň poukladáme na krúžka narezané banány.

Vrstvíme ďalej. Na banány dáme plnku s arašidami a posypeme odležanými brusnicami s kokosovým olejom.

 

Vrstvíme ďalej. Na brusnice si dáme plnku s kokosom. Naň poukladáme PiM´s čokoládou nahor. Na poukladané želé PiM´s si navrstvíme plnku s vlašskými orechami.

Vrch si ozdobíme podľa seba, či už strúhanou čokoládou, čokoládovými granulkami alebo grankom. Necháme v chladničke postáť približne 3 hodiny a dlhšie. Podávame nakrájané na rezy.

Dobrú chuť!

Zdroj: moirecepti.mk