Palestínska žena si našla kreatívny spôsob, ako protestovať proti konfliktom v jej krajine

Pridal admin dňa May 29, 2014
Kategória: Záhrada


Palestínska žena sadí kvetinky blízko svojho domova, v obci Bilin, neďaleko mesta Ramallah - hlavného mesta Palestíny, netradičným spôsobom, a to do granátov z demonštrácie proti okupácii v Palestíne.

Jej domov leží v oblasti, ktorá bola vrátená Palestínčanom v bitke pred dvoma rokmi. Táto oblasť bola určená na výstavbu izraelského kontroverzného vysokého bezpečnostného múru. Dokončený múr ma mať 430 míľ pozdĺž celého západného brehu regiónu. Izrael argumentuje, že postavený múr mal zabezpečiť ochranu palestínskym obyvateľom proti útokom Izraela, čo sa sčasti aj podarilo, keďže aj vďaka tejto výstavbe sa znížil počet útokov.

Vzhľadom na časté strety záujmom medzi Palestínou a Izraelom, v blízkosti postaveného bezpečnostného múru, sa pestovateľka žiaľ nemusí obávať o nedostatok "kvetináčov". Kvety v granátoch umiestňuje rôznymi spôsobmi, či už do drôtov na zemi alebo ich vešia na ostatné drôty, ktoré sú v tejto krajine na každom kroku.

Ostáva len dúfať, že obe krajiny dospejú k dohode uzravrieť mier, ako táto palestínska žena, ktorá sadí kvety na protest týmto konfliktov.