Nepečená BANANITA na plechu

Pridal admin dňa April 25, 2016
Kategória: Recepty

 

Nepečené banánové rezy, ktoré si určite obľúbite. Niekto tento dezert pripravuje do pohárov, ja ich robievam klasicky na plech a potom nakrájam na rezy.

BUDEME POTREBOVAŤ:

- 300 g maslových sušienok,
- 3 balíčky vanilkového pudingu,
- 9 lyžíc kr. cukru,
- 1 liter plnotučného mlieka,
- 200 g masla,
- 4 lyžice kyslej smotany,
- 5 kusov banánov - podľa veľkosti formy,
- 200 ml smotany na šľahanie.


 POSTUP:

1.
V malom množstve mlieka rozmiešame vanilkové pudingové prášky. Zvyšné mlieko dáme do hrnca, pridáme cukor a na miernom ohni necháme cukor rozpustiť. Keď máme cukor rozpustený, pridáme mlieko s pudingovým prášok a klasicky uvaríme hustý puding, ktorý odstavíme z tepla a do ešte horúceho primiešame maslo, ktoré sme nakrájali na menšie kúsky. Miešaním ho rozpustíme, pridáme kyslú smotanu a premiešame. 

2.
Potom pridáme sušienky, ktoré sme nalámali na menšie kúsky. Všetko dobre premiešame. 

3.
Pripravíme si formy, boky vymastíme maslom, aby sa lepšie oddeľovali kúsky pri krájaní a na dno navrstvíme 1/3 pudingovej hmoty so sušienkami a uhladíme.

4.
Poukladáme na polovicu prekrojené banány, znova navrstvíme pudingový krém so sušienkami a uhladíme. Na vrch navrstvíme vyšľahanú šľahačku a necháme v chladničke stuhnúť. 

5.
Pri podávaní môžete vrch ozdobiť karamelovým sirupom - ja som použila klasický sirup z tuby, ktorý je možné zakúpiť v každom obchode. 

Zdroj: Vaření a pečení s radostí