Naturálne ochutené nápoje z chladničky na osvieženie

Pridal admin dňa June 19, 2015
Kategória: Recepty

 

Dajte zbohom presladeným džúsom a nápojom! Pripravte si jednoduché a svieže nápoje, ktoré môžete kedykoľvek vybrať z chladničky, osviežiť sa a doplniť pitný režim.

Veľkosť džbánov je na vás. Množstvo surovín taktiež.

Citrusová voda

Limetku, pomaranč a citrón nakrájame na kolieska a ešte na polovicu. Dáme do džbánu a poriadne z nich vytlačímu šťavu napríklad pomocou lyžičky. Džbán naplníme po vrch ľadom a dolejeme vodu po okraj. Poriadne zamiešame a uzatvoríme. Vložíme do chladničky. Môžete ju piť ihneď, ale najlepšie je ponechať ju aspoň niekoľko hodín v chladničke. Pijeme počas dňa. Tento postup je rovnaký pri ostatných receptoch.

Malinovo limetková voda

2 limetky prekrojíme na štvrtinky a vytlačíme z nich šťavu pomocou ruky. Štvrtinky dáme do džbánu. Pridáme maliny a poriadne vytlačíme šťavu. Doplníme ľadom a vodou až po okraj. Necháme v chladničke niekoľko hodín.

Ananásovo mätová voda

Do džbánu dáme vetvičku mäty. Ak chcete môžete hodiť len lístky. Doplníme ananás a poriadne vytlačíme šťavu. Opakujeme to isté ako v predchádzajúcich receptoch.

Černice a šalvia

Šalviu a čučoriedky dáme do džbánu a poriadne z nich vytlačíme šťavu. Postupujeme rovnako ako v predchadzajúcich bodoch.

Melón a rozmarín

Rovnaký postup. Melón a rozmarín vložíme do nádoby a poriadne z nich vytlačíme šťavu. Pridáme ľad, vodu a vložíme do chladničky.

Zdroj: Theyummylife