Krémový banánovo-karamelový dezert

Pridal admin dňa December 2, 2014
Kategória: Recepty

 

Banány sú veľmi obľúbenou ingredienciou v dezertoch a preto aj tento tip na sladkú pochúťku je práve banánový. V kombinácii s karamelom je neodolateľný. Mňam! Príprava je úplne jednoduchá, preto to dokáže pripraviť aj "amatér" v kuchyni.

 


 Budeme potrebovať:

banány,
karamelový krém, 
vanilkový krém,
šľahačka,
rôzne cereálie alebo BeBe sušienky,
1/3 šálky maslo,
1 lyžica práškový cukor.

Príprava karamelového krému:

cukor, maslo - cukor skaramelizujeme na panvici a necháme ho mierne stuhnúť. Maslo si vymiešame do peny a postupne pridávame karamel. Dôkladne mixérom vymixujeme. Môžeme taktiež použiť aj kondenzované mlieko (salko), ktoré sme si uvarili vopred - salko sa varí približne 4 hodiny a následne sa nechá úplne vychladiť. Chladé vmiešavame mixérom do masla.

Príprava vanilkového krému:

1/4 šálky kukuričného škrobu, 1/2 lyžičky soli, 2/3 šálky kr. cukru, 3 šálky plnotučného mlieka, 2 lyžice masla, 2 ks vajíčka, 1 lyžica vanilkový extrakt.

Cukor si zmiešame s kukuričným škrobom, pridáme soľ. Postupne zalievame mliekom a miešame. Vytvoríme si hladkú zmes, ktorú varíme na miernom ohni (neustále miešame, aby nám hmota neprihorela). Varíme do zhustnutia. V inej miske si vymiešame vajíčka a pridáme k ním niekoľko lyžíc horúcej zmesy (robíme to preto, aby sa nám vajíčka nezrazili, keď ich studené pridáme do uvareného krému) a následne ich pridáme do hrnca s hustou hmotou. Povaríme jednu minútu a odstavíme z ohňa. Pridáme maslo a vanilkový extrakt. Dôkladne premiešame a necháme vychladnúť /prikryjeme fóliou, aby sa nám nevytvorila šupka/. 

Sušienková hmota:

Cereálie (alebo bebe sušienky) si dáme do misky, pridáme maslo a práškový cukor. Všetko spolu spojíme.

 

Môžeme vrstviť do pohárov. Sušienky navrstvíme na dno pohára (zatlačíme ich druhým pohárom)...

...navrstvíme karamelový krém, banány, ...

...vanilkový krém, karamelový dip a trošku nadrvené sušienky, ...

...karamelový krém a nakoniec navrstvíme vyšľahanú šľahačku. Ozdobíme banánmi a karamelovým dipom. Mňamka!

Zdroj: glorioustreats