Jednoduché tipy, ako sa zbaviť slimákov v záhrade bez použitia chémie

Pridal admin dňa May 2, 2016
Kategória: Tipy a triky

 

Ak ste vášnivým pestovateľom domácich produktov /zeleniny a ovocia/ určite si prečítajte tieto tipy, ako sa zbaviť slimákov a iných škodcov, ktorí si pochutnávajú na vašej úrode. A to všetko bez chemických prostriedkov. Medzi najúčinnejšie domáce "recepty" patria:

PIVO

Pivovarské kvasnice slimákov priťahujú. Položte do záhrady na polovicu prekrojenú plastovú fľašu, do ktorej nalejete pivo. Slimáky na túto pascu naletia a v pive sa utopia. Pivo meňte podľa toho, ako často bude plastová pasca "plná". 

VRIACA VODA

Ak slimáky zbierate do vedierka, zvyčajne ich zasypete soľou, ktorá ich zabije. Namiesto soli ich zalejte vriacou vodou a následne celý obsah vedierka nalejte do kompostu. Takto si viete vytvoriť aj kvalitný bio kompost. 

ŠKRUPINKY Z VAJEC

Škrupinky z vajec rozdrvte na malé kúsky a posypte nimi priestor medzi rastlinkami v záhrade. Škrupinky sú ostré a tak zabránia slimákom preniknúť priamo k vašim rastlinám. Taktiež namiesto škrupín môžete použiť malé kovové predmety s ostrejšími hranami. 

GRAPEFRUIT

Veľmi účinnym prostriedkom, ako sa zbaviť slimákov je aj obľúbené ovocie grep alebo aj pomaranč. Grep je však účinnejší. Pokúste sa vydlabať vnútro grepu tak, že celý ho prekrojíte na polovicu, dužinu zjete a celú polovicu šupky položíte ako pascu do záhrady. Slimáky to pritiahne, vlezú do šupky a tak ich môžete naraz zlikvidovať do kompostu. 

INÉ RASTLINY

Slimáky nemajú radi aromatické rastliny, ako napríklad levanduľu, rozmarín, cesnak, fenykel, šalviu, materinu dúšku, preto ich nezabudnite posadiť napríklad k paradajkám alebo k paprike. 

Zdroj: Modernfarmer