Hojdačka pre deti, vyrobená z pneumatiky (Návod)

Pridal admin dňa June 11, 2014
Kategória: Zábava

 

Recykláciou pneumatík pomôžete aspoň čiastočne udržať životné prostredie čistejšie a zdravšie, tak neváhajte a vyskúšajte si vyrobiť hojdačky, ktoré Vašim deťom určite prinesú obrovskú radosť. Nie je to vôbec náročné a výsledný efekt je nielen praktický, ale aj pekný.

Fotopostup:

Krok 1: Zaobstaráme si pneumatiku a opatrne ju rozrežeme na polovicu. Poriadne vyčistíme rozrezanú pneumatiku, aby následne farba držala a neopadávala.

Krok 2: Ako môžeme vidieť na obrázku, poriadne si pneumatiku natrieme alebo nastriekame bielym primerom.

Krok 3: Až po dôkladom vyschnutí primeru môžeme pracovať ďalej. Z dreva si vyrežeme laty v rozmeroch šírky rozrezanej pneumatiky a pomocou vodováhy ich naskrutkujeme k pneumatike.


Krok 4: Z dreva, ktoré máme k dispozícii, si narežeme "sedáky" v takej dĺžke, aby presahovali minimálne 5 cm z oboch strán a pripevníme ich k pneumatike.


Krok 5: Opatrne si prebrúsime celý povrch "sedáka". Veľký dôraz kladieme na hrany dosky, aby si deti na tom neublížili.


Krok 6: Ak to už máme dôkladne prebrúsené, znova si zložíme dosku z pneumatiky, poriadne ju nastriekame alebo natrieme bielym primerom, ktorý sme použili na pneumatiku a necháme dôkladne vyschnúť.

Krok 7: Po vyschnutí bieleho primera si na pneumatiku a dosky môžeme natrieť ľubovoľnú farbu, aká sa vám páči. Vnútro pneumatiky, ak nemáme dostatok farby, nie je potrebné natierať, je to len z estetického hľadiska a z hľadiska ľahšej údržby.


Krok 8: Spojíme "sedák" s pneumatikou.

Krok 9: Ak chcete pridať bezpečnostný prvok, ktorý pomôže Vašim deťom pri stabilite, môžete do pneumatiky zakomponovať aj špagát na držianie.

Zdroj: sweetteal.wordpress.com