Domáce kornútky na zmrzlinu

Pridal admin dňa May 16, 2015
Kategória: Recepty

 

Čoskoro je tu leto a zmrzlina počas tohto obdobia nesmie chýbať. Domácu zmrzlinu si viete pripraviť z čerstvého ovocia, ktoré nazbierate v záhrade alebo zo sirupov, či zo smotanového syra. Ak si pripravujete zmrzlinu doma, vyrobte si aj domáce kornútky, ktoré budú chrumkavé a chutné. Cesto je pripravené z waflového cesta a na jeho prípravu budete potrebovať waflovač. Geniálnu domácu zmrzlinu len z jednej suroviny si môžete pripraviť podľa tohoto návodu - FITNESS zmrzlina len z jednej suroviny

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

1 šálka smotany na šľahanie,

1,5 lyžička vanilková esencia,

1,5 šálky práškový cukor,

1,5 šálky hladká múka,

1/4 lyžičky mletá škorica,

1 lyžica kukuričný škrob.

 

Ďalej budeme potrebovať:

zmrzlina podľa chuti,

čokoládová poleva,

oriešky na posypanie.

 

Na prípravu papierových formičiek budeme potrebovať:

tvrdý papier (stará krabica, výkres, ...),

lepiaca páska,

potravinárska fólia.

 


 1. Najskôr si pripravíme papierové kužele, na ktorých budeme vytvárať kornútky. Kužele môžeme vyrobiť z tvrdého výkresu alebo zo starej krabice, ktorú roztrháme. Kužeľ obalíme potravinárskou fóliou.

2. V miske si mixérom vyšľaháme smotanu spolu s vanilkovou esenciou do krémovej hmoty. Postupne pridávame práškový cukor, ktorý sme si zmiešali s múkou, škoricou a kukuričným škrobom. Vyšľahaný krém zakryjeme potravinárskou fóliou a necháme pri izbovej teplote odpočívať cca pol hodinu. 

3. Pripravíme si prístoj na prípravu waflí a necháme ho nahriať. 

4. Keď máme cesto odležané a prístroj rozohriaty, do stredu navrstvíme 1 lyžicu cesta a prístroj zatvoríme na cca 90 sekúnd.

5. Cesto vytvarujeme viac do dĺžky ako do šírky, aby sa nám ľahšie tvaroval kornútok.

6. Po uplynutí času cesto rýchlo odstránime z formy vytvarujeme ho na papierový kužeľ - spodnú časť stlačíme (spojíme), aby sme uzatvorili kornútok.

7. Kužeľ spolu s cestom uložíme do pohárika a necháme vychladnúť. Následne papierový kužeľ odstránime a máme kornútok "na spapanie". Takto si pripravíme kornútky aj zo zvyšného cesta. Z tejto uvedenej dávky vyjde 24 mini kornútkov - závisí od veľkosti jedného kornútka.

8. Do kornútkov vložíme kopček zmrzliny, ktorý namočíme do rozpustenej čokoláde a nasekaných orieškoch.

Zdroj: Just a taste