Chutný NUTELOVÝ chlebík

Pridal admin dňa August 23, 2014
Kategória: Recepty

 

Na prípravu budeme potrebovať:

3 veľké alebo 4 stredné prezreté banány (cca 500 g kaše z banánov),
250 g hnedého cukru,
125 g masla,
125 ml plnotučného mlieka,
2 vajíčka,
2 ČL vanilkového extraktu,
1 PL rumu (nemusí byť),
750 g hladkej múky,
2 ČL prášku do pečiva,
1 a ½ ČL jedlej sódy (sóda bikarbóna),
1 a ½ ČL soli,
125 g NUTELY.

 


POSTUP:

 Rúru si predhrejeme na 180 stupňov, pripravíme si formu na pečenie, ktorý vystelieme papierom na pečenie alebo vymastíme tukom a vysypeme múkou. (Z týchto surovín vyjdú cca 2 chlebíky v takejto forme) Rozmixujeme si banány na kašu.

 

Maslo a cukor si vyšľaháme do peny, pridáme vajíčka, vanilku a rum. Pomocou mixéra vymixujeme spomínané ingrediencie do krémovej hmoty. Postupne pridávame mlieko a znova mixujeme. Následne pridáme múku, prášok do pečiva, soľ a jedlú sódu. Do takto pripravenej hmoty pridáme rozmixované banány a dôkladne premiešavame, aby sa cesto krásne spojilo.


Nutelu si vložíme do mikrovlnej rúry na 20 sekúnd, aby sa s ňou dalo pracovať. 2/3 nutely pridáme do cesta, ktoré jemne premiešame. Premiešame tak, aby sme po upečení mali viditeľné prúžky nutely.

 

Cesto si vylejeme do pripravenej formy na pečenie. Pridáme zvyšok nutely a krúživými pohybmi za pomoci lyžice vmiešame nutelu do cesta. Dáme piecť do rúry na 180 stupňov približne 45 minút.

 

Upečený chlebík si vyberieme z rúry, ale nevyberáme ho z formy cca 10 minút. Po uplynutí cca 10 minút ho vyberieme z formy, nakrájame, môžeme potrieť nutelou a konzumujeme.

 

Dobrú chuť!