Ako si vyrobiť vodný vankúšik. Zábava pre deti za menej ako 10 eur.

Pridal admin dňa July 28, 2014
Kategória: Tipy a triky, Zábava, Iné

 

Určite ste zaregistrovali príspevok, ktorý sme na našom webe prezentovali, kedy sme Vás inšpirovali na vytvorenie megavankúša pre deti, ktorého cena bola menej ako 10 €. Príspevok nájdete tu - megavankúš plný vody. Tentokrát sme si pre Vás pripravili vodné vankúšiky pre každú osobu samostatne, ktoré určite zabavia Vaše deti počas letných horúcich dní. Vyrobte si ich podľa tohto návodu a uvidíte, že to vôbec nie je zložité. 

Na prípravu budeme potrebovať:

⇒ hrubú maliarsku fóliu - nastriháme si ju na požadovanú veľkosť jedného vankúša
⇒ modré potravinárske farbivo - aby voda v poduške bola zafarbená do modra
⇒ pergamenový papier
⇒ žehličku
⇒ hrubú lepiacu pásku
⇒ plastové rybičky - na umiestnenie do vankúša pre zábavu

POSTUP:

Hrubú maliarsku fóliu si nastriháme do požadovanej veľkosti vankúša. Odporúčame vystrihovať podľa dĺžky osoby, pre ktorú sa vankúšik vyrába - aspoň o 8 cm dlhšiu, ako je osoba vysoká.

 Pergamenový papier budeme používať na to, aby sa nám pekne spojili spoje fólie a aby nevytiekla voda z vankúša. Vystrihneme si dva obdlžníky, ktoré umiestníme na seba. Pozdĺž celých okrajov vankúša si na dve fólie položíme pergamenový papier, ktorý prejdeme žehličkou tak, aby sme sa s kovovou časťou žehličky nedotkli fólie. Nezabúdame si nechať jeden roh voľný, aby sme mohli naliať vodu do vnútra vankúša.

 

Cez jeden roh naplníme vankúš vodou, pridáme modré farbivo a plastové rybičky. Voľný roh po naplnení vodou dôkladne zalepíme lepiacou páskou.

 

Do vnútra vankúša môžete dať čokoľvek, na čo si spomeniete. Napríklad trblietky, plastové listy alebo čokoľvek, čo by ste dali do akváriá. Bude to pre deti atraktívnejšie a zábavnejšie.

Zdroj: hellowonderful