Ako si vyrobiť ovocné brmbolce z vlny

Pridal admin dňa August 15, 2014
Kategória: Tipy a triky, Zábava

 

Ovocné brmbolce z vlny

 

POSTUP:

1. Jahôdky

Z kartóna si vystrihneme podkovičku (2x). Červenú vlnu si obmotáme okolo podkovičky. Pripravíme si bielu vlnu a tú tiež obmotáme podľa obrázka nižšie. Takto opakujeme postup niekoľko krát, aby sme na seba navrstvili vlnu. Náhodne obkrúcame aj bielu. Vrchná vrstva musí byť červená. Na jednu stranu si nakrútime zelenú vlnu, ktorá bude symbolizovať stopku. Cez celú vnútornú časť (pri kraji kartónu) sme si prevliekli nitku, ktorú sme si zviazali, pomocou nožníc sme si odstrihli jednu stranu a dostali guličkou. Pomocou nožníc si spodnú časť odstrihneme do mierneho spicu, aby nám to pripomínalo jahôdku.VIDEO POSTUP:

 2. Pomaranč

Z kartónu vystrihneme tvar podľa obrázka. Obkrútime tenkú vrstvu bielej vlny, nie až po okraj. Na okrajoch necháme trošku voľného priestoru. Obkrútime žltú vlnu, na okrajoch jej je viac ako v strede. V strede nechávame aj medzeru, aby bolo vidno iba bielu vlnu. Znova obkrútime tenkú vrstvu bielej vlny. Ako vidíme na obrázku, dostávame tvar presýpacích hodín. Následne do stredu obkrútime žltú vlnu a dostaneme pekný okrúhly tvar. Celý tvar znova obmotávame bielou vlnou a následne žltou. Jednu stranu odstrihneme, dáme dole kartón a nožnicami dotvarujeme pomaranč.


3. Melón

Z kartónu si vystrihneme podkovičku. Obkrútime ho ružovou alebo červenou vlnou. Aby sme dostali efekt kôstky, jemne obkrútime časti ružovej vlny čiernou vlnou. Pripravíme si tmavú a svetlú vlnu, ktoré striedavo obkrúcame na ružovú. Následne na to obkrúcame bielu vlnu, na bielu obtáčame ružovú. Ak chceme znova kôstky, pridávame aj čiernu. Spojíme obe polovičky k sebe a dostaneme guľku melónu, ktorú pomocou nožníc vytvarujeme podľa obrázka.

4. Kiwi

Pripravíme si podľa obrázka kartón. Obkrútime niekoľko vrstiev bielej vlny, medzi nu čiernu. Takto dostaneme stred kiwi. Pripravíme si zelenú vlnu, ktorú obtáčame okolo celého klbka bielo-čiernej vlny. Hnedú vlnu namotávame na zelenú, aby sme dostali "šupku" kiwi. Jednu stranu spojíme šnúrkou, ktorú sme si prevliekli cez vnútro pri kartóne, druhú stranu nožnicami prestrihneme a dostaneme guľku. Nožnicami dotvarujeme tvar kiwi.

 

Zdroj: mamuli