Ako si vyrobiť lacnú papierovú ozdôbku - ANJELIKA na vianočný stromček

Pridal admin dňa December 21, 2015

 

Čoskoro zdobíme stromček, preto sme si pre Vás pripravili vynikajúcu inšpiráciu na podomácky vyrobenú ozdôbku na vianočný stromček. Nádherný anjelik, ktorého vyrobíte z papiera. Vyzerá naozaj skvelo, tak prečo si nevyrobiť lacnú ozdôbku doma.


 
Na výrobu takejto anjelskej ozdoby budete potrebovať:

obyčajný kancelársky biely papier

farebný papier

nožnice

rôzne glitre alebo trblietky

čipku alebo zdobiace nožnice

niť na zavesenie

fixy na dotvorenie

obojstranú lepiacu pásku alebo lepidlo

POSTUP:

Najskôr si nastriháme z obyčajného kancelárskeho papiera jednotlivé kúsky na to, aby sme vytvorili telo a krídla anjelika. Telo anjelika vytvoríme tak, že z papiera vystrihneme menšie kúsky ako môžeme vidieť na obrázku pod číslom 1 - podobajú sa na plutvy morskej panny. Na jednu časť nalepíme kúsok obojstrannej pásky. Tak isto vystrihneme aj krídla anjelika. Z papiera vystrineme taký tvar, ako vidíme na obrázku pod číslom 2 a číslom 3. Na kraje oboch častí nalepíme kúsok lepiacej pásky. Všimnite si, že jedna časť je rozstrihnutá a druhá nie.

 

Spojenú časť krídel spojíme do tvaru mašličky (číslo 2) a rozstrihnutú časť spojíme tak, aby sme mali rozpolenú mašlu (číslo 3). Znova na kraje nalepíme kúsok obojstrannej lepiacej pásky (môžete použiť aj lepidlo, ale bude to trvať dlhšie - lepidlo musí poriadne zaschnúť). Telíčko zlepíme dohromady, aby sme dostali tvar, ktorý vidíme na obrázku nižšie - číslo 1.

 

Krídielka spojíme a spoj dôkladne zatlačíme, aby sa nerozlepil.

Z farebného papiera vystrineme 2 kolieska. Jedno použijeme ako hlavičku a z druhého kolieska vystrihneme stred, aby sme dostali svätožiaru. Pripevníme šnúrku (použijeme lepidlo). 

Celého anjelika pospájame. Tvár mu dotvoríme fixou alebo nalepíme korálky. 

Zdroj: Vk