Ako si vyrobiť geniálny otočný botník (Videonávod)

Pridal admin dňa July 14, 2014
Kategória: Tipy a triky

 

Keďže na našej fb stránke sa Vám veľmi páčil botník na topánky, rozhodli sme sa pripraviť si pre Vás postup, ako sa tento praktický kus nábytku, ktorý efektívne vyrieši problém s úložným priestorom, vyrába.
 

Čo budeme potrebovať:

Na výrobu bola použitá preglejka. Ak chcete botník s otočným mechanizmom, je potrebné dokúpiť ložisko. Z preglejky si vyrobíme nasledovné diely:

9 drevených diskov v priemere 70cm a hrúbke 12mm.
24 priečnych deličov medzi disky. Rozmer: 250x150x12mm
5 vysokých deličov na spodný úložný priestor. Rozmer: 250x500x12mm

Ako postupovať na výrobu točiaceho botníka:

1. krok - Z drevených dosiek si narežeme kruhy o priemere 70cm. Konkrétne na tento botník budeme potrebovať 9 diskov. Na nakreslenie kruhu môžete použiť klinček so špagátom a ceruzku. Nájdeme si stred preglejky do ktorého zatlčieme klinec. Zaviažeme špagát o dĺžke 70cm a na druhý koniec zaviažeme ceruzku. Takto si obkreslíme dokonalý kruh.

 

2. krok - 6 diskov si rozdelíme na 6 častí. Akokeby ste krájali tortu šiestimi rezmi. Rozdelenie nám poslúži na správne pripevnenie priečnych deličov. 

3. krok - Narežeme si 24 priečnych deličov. K doskám ich pripevníme klincami. Je potrebné si vyrobiť dva celé kusy s dvoma poschodiami. Takže použijeme šesť diskov a všetkých 24 priečnych deličov.

   

4. krok - Natrieme si časti dreva farbou. Odporúča sa využívať exteriérová akrylová farba s nízkym leskom. Náter opakujeme 2x.

5. krok - Ak už máme farbu suchú, môžeme pripevňovať točiace ložiská na miesta, kde chceme, aby sa kruh otáčal. Môžeme využiť len jeden na spodnú časť alebo aj viacero točiacich diskov medzi jednotlivé poschodia.6. krok - Z piatich vysokých deličov o rozmeroch 250x500x12mm si vyrobíme spodný úložný priestor, kde použijeme posledné tri kusy diskov. Všetky poschodia si pripevníme k sebe a poschodia oddelíme ložiskom. 

 

7. krok - Domaľujeme okraje penovým valčekom.


Hotovo :)

VideonávodZdroj: au.lifestyle.yahoo.com