Ako si vyrobiť cheesecake santa jednohubky

Pridal admin dňa December 7, 2014

Budeme potrebovať:

18 ks oreo sušienky,
3 lyžice masla,
250 g smotanový syr,
1/4 šálky kr. cukor,
2 ks vajíčka,
1/2 lyžičky vanilkového extraktu,
1 a 1/3 šálky bielej čokolády,
1/2 šálky + 1/3 šálky smotany na šľahanie,
čerstvé jahody,
2 lyžice práškový cukor.


 POSTUP:

Trúbu si predhrejeme na 180 stupňov a pripravíme si plech na pečenie o veľkosti 20 x 20 cm. Vystelieme ho dvojitou vrstvou alobalu tak, aby alobal presahoval kraje. Alobal potrieme rozpusteným maslom (1/2 lyžičky).

Oreo sušienky si nadrvíme a pridáme rozpustené maslo. Takto pripravené sušienky navrstvíme na alobal a dôkladne utlačíme. 

V miske si pomocou elektrického šľahača vymiešame smotanový syr s kr. cukrom do hladka. Pridáme vajíčka, vanilkový extrakt a miešame, kým nedostaneme krémovú hmotu. Postupne pridávame smotanu na šľahanie (1/3 šálky) a miešame. Pridáme rozpustenú bielu čokoládu (nie horúcu). Takto pripravenú zmes vylejeme na sušienkové cesto a dáme do vyhriatej rúry zapiecť. Pečieme cca 40 minút.

Keď uplynie čas, koláč nevyberáme a necháme ho v trúbe odpočívať po dobu 15 minút. Vyberieme z trúby a necháme odpočívať 30 minút. Následne koláč zakryjeme fóliou a dáme na 3 hodiny do mrazničky alebo na 6 hodín do chladničky.

Keď uplynie čas, vyberieme koláč a nakrájame ho na kocky. Na každú kocku ukladáme jahodu, ktorú dozdobíme vyšľahanou zvyšnou šľahačkou s práškovým cukrom.

* Na zdobenie používame cukrárske vrecko alebo mikroténový sáčok, ktorému odstrihneme rožok.

Dobrú chuť!

Zdroj: cookingclassy