Ako napraviť zbehnuté oblečenie zo sušičky na prádlo

Pridal admin dňa June 21, 2014
Kategória: Tipy a triky

 

Aj Vám sa už stalo, že ste si zo sušičky na prádlo vytiahli oblečenie o číslo menšie a nevedeli ste si dať rady, ako to vrátiť do pôvodného stavu? Nezúfajte a pozrite si tento trik.


Ako na to:

1. krok: Naplňte umývadlo vlažnou vodou a pridajte do neho detský šampón. (veľa návodov na predĺženie, resp. zväčšenie oblečenia udáva, že najlepšie je použiť detský kondicionér, ale v našom prípade sa použil šampón)

2. krok: Do vody so šampónom namočíme dané oblečenie a necháme ho v nej postáť. Šampón uvoľňuje vlákna a pomôže to k návratu pôvodnej veľkosti.

3. krok: Vyberieme kus oblečenia z vody, jemne vyžmýkame, ale POZOR! neopláchujeme znova v čistej vode.

4. krok: Veľký uterák si natiahneme a rozprestrieme na stôl alebo zem a položíme si na neho dané oblečenie.

5. krok: Zrolujeme si uterák spolu s oblečením do rolky. Týmto spôsobom dosiahneme stav, kedy uterák absorbuje prebytočnú vodu z oblečenia (Vaše oblečenie ostáva vlhké, nie mokré!).


6. krok: Po rozprestrení uteráku s oblečením si naň položíme nový suchý uterák. Absorbuje to tak zbytkovú vlhkosť, ktorá ostala v oblečení.

7. krok: Jemne natiahneme daný kus oblečenia do požadovanej, resp. pôvodnej veľkosti a necháme celkom vyschnúť na uteráku. Ten kto je netrpezlivý môže využiť ventilátor, aby si skrátil dobu sušenia :).Zdroj: onegoodthingbyjillee.com