9 tipov, na ktoré nesmiete zabudnúť, ak sa chystáte na pláž

Pridal admin dňa July 2, 2014
Kategória: Tipy a triky

 

Leto je tu a je čas dovoleniek, preto sme si pre Vás pripravili 9 vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť, ak sa chystáte na dovolenku k moru. Bez týchto vecí sa môže stať, že na Vašu dovolenku nebudete veľmi príjemne spomínať. 


1. Slnečné okuliare

Slnečné okuliare nie sú len dizajnovým kúskom k nášmu outfitu, ale hlavne chránia náš zrak pred silnými slnečnými lúčmi. Čím vyšší UV filter majú, tým je to lepšie pre naše oči. Oplatí sa investovať do kvalitnejších kúskov. Hoci je to finančne náročnejšie, no zrak si treba chrániť.

2. Opaľovací krém

Nikto na dovolenke sa nechce hneď na prvý deň spáliť a trpieť na hotelovej izbe len preto, že sa nenatrel opaľovacím krémom. Nezabúdajme na to, že slnko je škodlivé, preto čím vyšší faktor opaľovacieho krému máme, tým poskytujeme nášmu telu vyššiu ochranu. Opaľovací krém je najpodstatnejšia vec, ktorá na letnej dovolenke pri mori nesmie chýbať.

3. Chladiaci obal na nápoje

Nič nie je lepšie, ako studený nápoj na slnečnej pláži. Preto je dobré, ak si zaobstaráte do svojej batožiny chladiaci obal, ktorý zaručene využijete. Nezaberie veľa miesta a vy budete radi, ak si počas horúceho dňa vytiahneme dobre vychladený nápoj. Pozor však dávajte na alkoholické nápoje, ako je napríklad pivo. Slnko a pivo nie je veľmi dobrá kombinácia.

4. Vodotesný obal na telefón

V dnešnej dobe si už nikto z nás nevie predstaviť deň bez telefónu. Telefón na pláži je samozrejmosťou, preto je potrebné, aby sme urobili isté opatrenia, ktoré zabránia jeho poškodeniu. Vodotesný obal na telefón je dokonalým prostriedkom na ochranu telefónu. Fotenie tak bude bezproblémové a nemusíme sa báť, že nám telefón spadne do vody a zničí sa.

 

5. Klobúk

Letným doplnkom je určite aj klobúk alebo šiltovka. Chráni Vašu hlavu pred silným slnkom, zabráni úpalu a zároveň dodá Vášmu vzhľadu letný šmrnc.

6. Uterák

Bez uteráku alebo plážovej osušky ani na krok! Môžete si vybrať aj nejaký zaujímavý vzor, aby ladil s Vašimi plavkami. :)

7. Plážová stolička

Skladacia plážová stolička sa Vám zaručene hodí v prípade, ak Vás omrzí ležanie na piesku, či kameňoch. Hotel, kde ste ubytovaní, nemusí ponúkať plážové ležadlo zadarmo, a preto je výhodnejšie si ho vziať so sebou. Samozrejme, záleží to aj od vzdialenosti, kam cestujete. Predsa na luxusnú dovolenku si plážovú stoličku brať nebudete. :)

8. Nafukovací vankúš pod hlavu

Nafukovací vankúš pod hlavu určite nebude zbytočnosťou na pláži. Pre kvalitný a hlavne pohodlný oddych je vankúš pod hlavu jednou z najdôležitejších vecí, ktoré potrebujete. Obetujte malú časť batožinového priestoru a zaručene to na pláži neoľutujete.

9. E-reader (elektronická čitačka kníh)

Pláž je ideálnym miestom pre odpočinok a dobrú knihu. E-reader je výborný vynález, ktorý prináša mnoho výhod. Je to položka, do ktorej sa oplatí investovať. Vyrieši problém ako nenosiť svoje obľúbené knihy vo fyzickej podobe, ktoré nám zaberú veľké množstvo z batožinového priestoru. Do elektronickej čitačky kníh je možné zakúpiť si rôzne časopisy alebo knihy, a tak oddych na pláži bude pre Vás jednoznačným pôžitkom.

Zdroj: topdreamer