7 nápadov na univerzálne darčeky pre každú príležitosť

Pridal admin dňa September 3, 2018
Kategória: Inšpirácie

 

Oslava narodenín, blížiace sa meniny alebo úspešné zvládnutie skúšok? Chceli by ste darovať iba maličkosť, ale nič konkrétne vám nenapadá ? V tomto článku nájdete niekoľko univerzálnych tipov, ktorými určite potešíte vašich blízkych.

 

Kvety

Napriek tomu, že kvety väčšinou darujeme ženám, môžeme kvety považovať za univerzálny darček. Krásna kytica určite poteší mladé aj staršie dámy, a ak ich chceme obdarovať niečím trvalejším, môžeme ako dar vybrať aj črepníkový kvet. Viete ktorá izbová rastlina je aktuálne najpopulárnejšia? Je to Monstera! Krásna rastlina s veľkými zelenými listami, ktorá potrebuje byť umiestnená na svetlom mieste. Táto dekoratívna rastlina sa stane určite tou najobľúbenejšou rastlinkou vášho domova. A čo by sme mali kúpiť pre muža? Darujte mu sukulenti, kaktus alebo citrus v kvetináči. Pestovať citrus je poriadna výzva, chlapi, ktorí radi trávia čas v záhrade, budú určite s takýmto darčekom spokojní.

 

Čokoláda

Nie nadarmo sa hovorí, že pocit šťastia a čokoláda k sebe jednoducho patria. Čokoláda, teda kakao, z ktorého sa čokoláda vyrába, obsahuje zložku hormónu šťastia (serotonín), aj to je jeden z dôvodov, prečo je dobré darovať práve túto sladkosť. Veď niet nad pocit šťastia pri maškrtení, však? Ako darček skúste vybrať kvalitnejšiu, zaujímavejšiu čokoládu. Belgicko je domovom čokolády, kvalitnou belgickou čokoládou určite nič nepokazíte, ale ak chcete môžete aj zaexperimentovať – exkluzívnou remeselnou čokoládou. Či si zvolíte mliečnu, alebo horkú – to je už na vás.

 

Omaľovánky pre dospelých

Aj vy ste mali v detstve radi omaľovánky? Super relaxačná a tvorivá zábava, ktorá nie je už len pre deti. Na trhu nájdete množstvo antistresových omaľovaniek pre dospelých, ktoré pomáhajú odbúrať stres a relaxovať. Mandaly, krásne kresby na vymaľovávanie môžete kúpiť v kníhkupectve, alebo ich nájdete aj v papiernictve a v obchodoch s predmetmi na kreatívne tvorenie. Nezabudnite kúpiť aj pastelky alebo tenké fixky! Doplniť k darčeku môžete aj ďalšie antistresové pomôcky, ako napríklad aromalampu, relaxačný medovkový čaj alebo CBD olej.

 

Darčekové sety

Hľadáte užitočný darček, ktorý určite nebude stáť dlhé mesiace na polici vášho obdarovaného? Darujte im kozmetiku! Darčekové sety obsahujú viacero produktov, napríklad telové mlieko, sprchovací gél, krém na ruky, parfém alebo dezodorant. Obľúbené a svetoznáme značky ako napríklad Nivea, Dove, Axe ponúkajú darčekové sety pre ženy, pre mužov aj pre deti, ale ak by vám náhodou obsah setu nevyhovoval, môžete si zakúpiť kozmetiku aj zvlášť a zabaliť ju do peknej darčekovej krabice. Výhodou darčekových setov je aj to, že produkty ponúkajú so zľavou, samotný produkt zo setu je často drahší.

 

Kniha

Jeden z najkrajších darčekov, ktorý môžeme darovať je kniha. Každá kniha v sebe skrýva vysokú hodnotu, či už ide o romantický román alebo poéziu. Rozširuje naše vedomosti, čítanie obohacuje našu slovnú zásobu a nie v poslednom rade – nám pomáha zrelaxovať a mať chvíľu pre seba. Kniha nám umožňuje ponoriť sa do fantastického prostredia príbehu. Ak presne neviete, aké typy kníh má rád váš obdarovaný, kúpte mu radšej darčekovú poukážku. Knihomoli to určite ocenia!

 

Darčekové poukážky

Vaši kamaráti sa presťahovali do nového bytu a pozvali vás na uvítaciu párty, ale neviete aký darček by ste im mali kúpiť? Fľašou vína určite nič nepokazíte, ale ak im chcete darovať niečo naozaj užitočné aj pri zariaďovaní bytu, darujte im darčekové poukážky. Môžu ich využiť na kúpu malých kuchynských spotrebičov, alebo na dekoráciu. Touto cestou sa vyhnete nepríjemnej situácii – kúpe takej veci, ktorú už buď vlastnia, alebo sa im do bytu vôbec nehodí.

 

DYI darčeky

Ak ste nestihli kúpiť darček, alebo radi tvoríte, darček môžete vyrobiť aj vlastnoručne. Skúste sa inšpirovať na sociálnej sieti Pinterest, nájdete tam množstvo nádherných a kreatívnych nápadov!