22 najlepších moderných domov postavených z prepravných kontajnerov z celého sveta

Pridal admin dňa June 3, 2014
Kategória: Architektúra

 

Prepravné kontajnery majú mnoho výhod - odolné a šetrné voči životnému prostrediu, lacnejšie ako stavba rodinného domu alebo kúpa bytu a ľahká preprava kamiónmi v prípade zmeny prostredia. Medzi nevýhody zaraďujeme napríklad vznik korózie pri zlom utesnení a izolovaní, avšak dá sa tomu predísť dôkladnym vetraním.


1. Kontajnér nádeje od Benjamina Garcia Saxe-ho (40 000 $)

Kontajnér architekt dokončil v roku 2011 spolu so svojim klientom. Nachádza sa v San Jose, Costa Rica. Pozostáva z dvoch 12 metrových prepravných kontajnerov.


2. Prepravný kontajnér od Štúdia H:T

Štúdio H:T bolo vytvorené v Colorade, kde skonštruovalo takýto kontajnérový domček. Má pasívne chladenie, zelenú strechu, kúrenie prostredníctvom paletových kachlí. Elektrinu si vyrába prostredníctvom špecializovaného fotovoltaického systému. Bol postavený v roku 2010 z dvoch 12 metrových prepravných kontajnerov.


3. Plážový domček od Andrewa Andersona

Plážový dom sa nachádza v dunách Amagansettu v New Yorku. Má skoro 185 m2 , kde nájdeme štyri spálne, dve kúpelne a iné luxusné priestory.


4. Prepravný kontajner od Ziegler Build

Tom Miller zo spoločnosti Ziegler Build navrhol a postavil tento luxusný dom, ktorý má 557 m2. Dom je postavený len 5 kilometrov od centra mesta Brisbane v Austrálii.

 


5. Dom navrhnutý Sebastiánom Irarrázavalom

Tento dom sa nachádza v Lo Barnechea v Čile a bol navrhnutý architektom Sebastiánom Irarrázavalom. Dom s výhľadom na suchú krajinu bol určený hlavne pre tých, ktorý majú radi umenie. Pozostáva z dvanástich 6 metrových a 12 metrových prepravných kontajnerov.


6. Prvý dom postavený v púšti Mojave od Ecotech Design

Ecotech Design dokončil prvý dom postavený z prepravných kontajnerov v roku 2011. Je vyrobený zo šiestich kontajnerov, má necelých 214 m2. Jeden m2 ho vyšiel približne na 200 $.


7. Eco dom od spoločnosti CG Architectes

Tento navrhnutý dom je prototypom trojrozmerného modulárneho a industrializovaného domu, ktorý bol postavený zo štyroch 12 metrových kontajnerov. Cieľom tohto projektu bolo vybudovať dom s nízkymi nákladmi a hlavne s dôrazom na problematiku životného prostredia.


 8. Domáci kontajner

Debbie Glassberg je vlastníkom tohto domáceho kontajneru, ktorý má približne 242 m2. Moderná architektúra sa nachádza v Kansas City, Missouri. Táto rezidencia bolo postavená z piatich prepravných kontajnerov. Výsledkom tohto projektu je veľmi pôsobivý dom, ponúkajúci komfortný obývací priestor.

 


9. Dom v prírode od Modulus Architecture

Nachádza sa na kopcoch Feltonu v Santa Cruz, Kalifornia. Bol navrhnutý spoločnosťou Modulus Architecture, má skoro 112 m2. Zhotovený je z troch celých a jedného polovičného lodného kontajnera.

 


10. Dom od LHVH Architekten

Dizajnér zo spoločnosti LHVH Architekten navrhol tento dom, ktorý je súkromnou rezidenciou. Skladá sa z troch 12 metrových prepravných kontajnerov. Nachádza sa v Kall, v Nemecku. Štruktúrou sa odlišuje od ostatných domov, avšak interiér je útulný a teplý.


11. Kontajner od Adama Kalkina

Tento dom bol navrhnutý Adamom Kalkinom v roku 2003. Nachádza sa v Blue Hill, v malom mestečku Maine, USA. Dom bol navrhnutý vrstvením dvanástich 12 metrových prepravných kontajnerov do tvaru T.

Späť12Next