18 kvetov, v ktorých nájdeme podobu rôznych vecí a zvierat

Pridal admin dňa May 31, 2014
Kategória: Záhrada, Zábava


Habenaria Grandifloriformis (Orchidea - "anjel")

Táto nádhera rastie na vysokohorských otvorených pasienkach. Zvyčajne má iba jeden list, ktorý je v tvare srdca a nádherné biele kvety, ktoré sa podobajú anjelovi. Vyskytujú sa v miernom a tropickom pásme.

Caleana Major (Orchidea v podobe lietajúcej kačky)

Nájdeme ju v južnej a východnej Austrálii. Zaujímavosťou je, že táto kvetinka zdobila v roku 1986 austrálsku poštovú známku. Má nádherné farby a ešte krajšiu vôňu.

 

Habenaria Radiata (Orchidea, podobajúca sa na volavku)

Tento druh orchidey pripomína vznešeného elegantného vtáčika - volavku, ktorý má našuchorené perie a chystá sa vzlietnuť. Bol objavený v Číne, Japonsku, Kóree a Rusku. Je oficiálnou kvetinkou Tokia.

Antirrhinum (plody rastliny v tvare lebky)

Impatiens Bequaertii ("tancujúca baletka")

Vzácny druh rastliny, ktorý pochádza z dažďových pralesov východnej Afriky. Okvetné lístky pripomínajú malé dievčatko v sukni, s otvorenou náručou. 

Orchidea - "tancujúca baletka"

Aristolochia Salvadorensis (rastlinka, podobajúca sa postavičke zo Star Wars)

Patrí medzi bylinné trvalky, ktoré majú veľmi silnú vôňu, priťahujúcu hmyz. Rastú v tropických a subtropických oblastiach. Majú veľmi zaujímavý dizajn, mnohým pripadajú až hrôzostrašne.

Orchidea, ktorá vyzerá ako tiger.

Peristeria Elata (Orchidea, podobajúca sa holubičke)

Tomuto nádhernému kvietku žiaľ hrozí vyhynutie. Panamská mimovládna organizácia APROVACA prevádzkuje sponzorský program, prostredníctvom ktorého bojuje za záchranu tejto orchidey, kde sa prevažne vyskytuje. Taktiež by sme ju ešte mohli nájsť v oblasti Ekvádoru a Venezuely.