17 skvelých receptov na vianočné pečivo, ktoré viete upiecť / pripraviť aj BEZ MASLA

Pridal admin dňa November 15, 2017
Kategória: Recepty

 

Všetci dobre vieme, že maslo stojí v obchode neskutočné peniaze, preto sme pre vás zozbierali tie najlepšie recepty na vianočné pečivo, do ktorých sa nepridáva táto teraz veľmi drahá surovina. Hoci recepty s maslom sú tradičné, skúsme tohto roka obmedziť klasické maslové krémy alebo maslové sušienky a vyskúšajme niečo nové, čo sme doteraz ešte nepiekli, prípadne nepripravovali, pokiaľ sa jedná o nepečené dezerty.


10.
Domáce Mozartove gule
Máte radi Mozartove gule? Pripravte si ich v pohodlí svojho domova a uvidíte, že iné ako domáce už nebudete ani chcieť. Mňamka! Zdá sa to byť náročné na prípravu, ale verte, že opak je pravdou.
Recept nájdeš TU

11.
Vínové vianočné pečivo
Tieto jemné, chrumkavé a hlavne tradičné koláčiky sú ideálne pre každú príležitosť a sú veľmi populárne hlavne na Vianoce. Bez vajíčka a vydržia dlhšie ako linecké pečivo.
Recept nájdeš TU

12.
Rakvičky s čokoládou
U nás doma nevydržia ani deň.
Recept nájdeš TU

13.
Šuhajdy s orechovou plnkou
Tieto obyčajné čokoládové košíčky plnené sladkým orechovým krémom sú v našej rodine kráľovnou medzi vianočnými cukrovinkami.
Recept nájdeš TU

14.
Orechové nepečené trubičky
Čas sviatkov už vidím na každom kroku a ani ja som neodolala "upiecť" niečo nové, čo som doteraz ešte ani raz nerobila. Trochu som sa bála, či ich budem vedieť oddeliť od formičky, ale išlo to bez problémov. Plnila som len šľahačkou, známa mi odporučila plniť salkovým krémom, tak nabudúce určite skúsim aj s ním.
Recept nájdeš TU

15.
Zlepované kokosky máčané v čokoláde

Recept nájdeš TU

16.
Kokosky
Jednoduché kokosky, ktoré zvládne pripraviť každý a chuťovo sú fantastické.
 Recept nájdeš TU

17.
Rumové guľky obalené v sušienkach
Neodolala som a musela som upiecť ďalšiu sladkú pochúťku na vianočný stôl - Rumové guľky obalené v sušienkach.
Recept nájdeš TU

Späť12Next