13 kozmetických trikov, ktoré by mala vedieť každá žena

Pridal admin dňa June 5, 2014
Kategória: Tipy a triky

 

Je zrejmé, že žena musí venovať väčšiu pozornosť svojmu vzhľadu ako muž. Pripravili sme si pre Vás 13 kozmetických trikov, ktoré život ženy zjednodušia a hlavne ušetria drahocenný čas. Ak ste ešte niektoré z trikov nepoznali, je na čase, aby ste ich zaradili do svojich praktík pri líčení. Veľa šťastia!

 

Ceruzka na oči.

Použitím bielej ceruzky do vnútornej strany oka vytvoríme dojem, že oko je väčšie a naopak, použitím čiernej ceruzky do vnútornej strany oka vytvoríme dojem, že oko je menšie.


Už žiaden odtlačený rúž na zuboch!

Stáva sa Vám, že po narúžovaní úst máte zarúžované aj zuby? Je tu jednoduchý trik, ako sa zafarbovania zubov zbaviť! Po narúžovaní úst si vložte ukazovák do úst, našpúľte pery a ukazovák potiahnite smerom von. Takto sa zbavíte zarúžovaných miest vo vnútri úst, ktoré sa dotýkajú zubov a spôsobujú ich zafarbenie.Dokonalý make up!

Túto premenu by sme už nazvali profesionálnym trikom. Potrebuje to mnoho práce a hlavne veľa šikovnosti takto namaľovať ženu za pomoci rôznych otieňov make upu. Výsledok je fantastický. Je priam neuveriteľné, ako make up dokáže zmeniť človeka.


Kliešte na mihalnice.

Mnohé ženy si pomáhajú pri úprave mihalníc kozmetickými klieštikmi. Pre ešte lepšie natočenie mihalníc, skúste pred použitím klieštikov nahriať pomocou fénu na vlasy gumičku, ako vidíte na obrázku.Natočenie mihalníc pomocou lyžičky.

Jednoduchým trikom, ako natočiť mihalnice, je pomocou lyžičky. Lyžičku položíme na okraj mihalníc, kde si prstom pomôžeme prichytiť riasy. Pomalými ťahmi posúvame lyžičku spolu s prstom nahor, aby sme dosiahli čo najlepší efekt.


 

Detský púder na krásne riasy!

Vedeli ste, že ak pred nanesením špirály poprášite mihalnice detským púdrom, budú mať väčší objem a krajší vzhľad? Vyskúšajte!


Zničená a neforemná špirála?

Máte zničenú kefku na špirále? Vyskúšajte ju ponoriť pod prúd teplej vody až pokiaľ nebude čistá a znova namáčať do obalu. Uvidíte, ako ľahko sa potom bude aplikovať špirála na mihalnice a ako dokonale oddelí Vaše riasy!

 
Mačacie oči pomocou lepiacej pásky.

Pre lepšiu presnosť v nanesení očného tieňa Vám radíme použiť lepiaceu pásku. Na kraj oka si nalepíme lepiacu pásku v takom uhle, v akom chceme mať nanesený tieň. Perfektný mačací make up tak bude dokonalý!


Očná linka za pomoci lyžičky.

Ďalší skvelý tip pre ženy, ktoré sa trápia s nanesením očnej linky, a to pomocou lyžičky. Na obrázku môžete vidieť postup krokov, ktoré v konečnom dôsledku vytvárajú perfektnú rovnú linku. Odporúčame to využívať v tom prípade, ak nanášate tekutú linku. Pri ceruzkách je to omnoho zložitejšie.


Červené líčka.

Neviete kam naniesť púder, aby ste dosiahli super efekt červených líčok? Pri použití polievkovej lyžice to bude jednoduchá záležitosť. Lyžicu si položíme presne tam, kde sa nám končia lícne kosti a nanášame pomocou štetca ružový alebo iný odtieň púdru. Lyžicu zoberieme a pomocou štetca vyladíme ostré hrany, ktoré sme tým dosiahli. POZOR! Nižšie ako sme si urobili čiarku od lyžice nejdeme, vyzerá to už neprirodzene.


Plné pery.

Jednoduchý trik ako dosiahnuť efekt plných pier. Pomocou ťahov kontúrovacej ceruzky, ktoré môžeme vidieť na obrázkoch, dosiahneme plné pery za niekoľko sekúnd.


Trvácny rúž!

Nevydržia Vám narúžované ústa dlho? Máme pre Vás trik, ktorému sa určite potešíte! Naneste si rúž klasickým spôsobom na ústa, priložte hygienickú servítku z tej časti, kde má predtlačené prieduchy a zapúdrujte pomocou hrubého štetca. Takto Vám rúž vydrží aj 3x dlhšie.


Plnšie pery za pár sekúnd!

Pri nanesení kontúrovacej ceruzky tesne nad hornú hornú peru dostaneme výsledok plných pier. Musíme si však dávať pozor, aby sme ju nenaniesli veľmi vysoko. Mohlo by to vyzerať neprirodzene a smiešne. Používame podobný odtieň kontúrovacej ceruzky ako je odtieň rúžu.