10 užitočných rád, ako si pomôcť pri upratovaní v domácnosti

Pridal admin dňa August 5, 2016
Kategória: Domácnosť, Tipy a triky

 

Upratovanie je jednou z najneobľúbenejších činností v domácnosti. Často krát sa upratovanie odkladá z dňa na deň a potom z ďalšieho dňa na ďalší a takto sa to preťahuje aj týždne a potom prídeme na to, že špina je stále horšia a horšia. Uľahčíme vám upratovanie niekoľkými radami, ktoré určite oceníte pri čistení kúpeľne, kuchyne, ... Ak máte aj vy nejaký trik na to, ako ľahko vyčistiť domácnosť, určite sa oň s nami podeľte :) Aj my by sme si radi uľahčili to, čo nás nie veľmi baví! :)

1.
Nečistoty zo svojej pohovky rýchlo a hlavne efektívne odstránite pomocou jedlej sódy, ktorou posypete celý povrch, jemne hubkou alebo úplne jemný kartáčikom vmasírujete a necháme pol hodinu pôsobiť. Po pol hodine vysávačom jedlú sódu z pohovky vysajete aj so špinou.

2.
Nekupujte drahé návleky na mop, ale vyrobte si vlastnú handu z hrubej ponožky. 

3.
Na vyčistenie šperkov použite peroxid vodíka (bežne dostupný produkt v každej drogérii). Vaše šperky tak dostanovú nový lesk, vďaka ktorému ohúrite svoje okolie.

4.
Pomocou citróna vyčistite vodný kameň z vodovodnej batérie jedným ťahom. 

5.
Máte špinavú mikrovlnú trúbu a špina ide veľmi ťažko preč? Vyskúšajte si pripraviť citrónový roztok (100 ml vody + šťava z jedného citróna + polovica vytlačeného citróna), ktorý vložíte do mikrovlnky. Mikrovlnku zapnite na 2 minúty a nečistota tak pôjde dole jedným ťahom. Pokiaľ je mikrovlnná rúra veľmi špinavá, postup opakujte niekoľko krát.

6.
Nadstavce na plynové variče sa znečistia veľmi rýchlo. Najúčinnejším spôsobom ako ich vyčistiť je použiť amoniak, ktorý odstráni tuk, ktorý sa tam prichytil. Amoniak na domáce využitie dostanete v každej drogérii.

7.
Vedeli ste, že vaše špongie zbavíte baktérií tak, že ich ohrejete v mikrovlnnej trúbe? Iba 2 minúty postačia na zabitie až 99% baktérií. 

8.
Skvelý chytač prachu z klobúka od lampy. Mäkký valček na maľovanie vám pochytá všetok prach.

9.
Vodný kameň zo sprchovej hlavice odstránite tak, že ju ponoríte do nádoby s octom a necháte ju namočenú celú noc. Ráno ju umyjete v slanej vode.

10.
Ako odstrániť škrabance z dreveného nábytku? Použite 1/4 šálky octu a 3/4 šálky olivového oleja. Poriadne hubkou pretrite a nábytok bude vyzerať ako nový.

Zdroj: Toftiaxa